O faba


FABA S.A. to polski lider oraz europejski czołowy producent profesjonalnych narzędzi do maszynowej obróbki drewna dla przemysłu tartacznego i meblarskiego. Od 2008 roku FABA rozwija produkcję narzędzi do obróbki metali, które szybko zyskały uznanie w przemyśle lotniczym, motoryzacyjnym oraz energetycznym, czyli głównie tam, gdzie występują procesy obróbki skrawaniem.

Doświadczenie w produkcji narzędzi do obróbki metalu FABA zdobyła przy projektowaniu i produkcji narzędzi pełnowęglikowych dla własnych zastosowań. Pierwsze narzędzia trzpieniowe do obróbki metalu powstały już w 1994 r. Przez kolejne lata rozszerzała się gama produkowanych narzędzi, które były testowane we własnych warunkach. Rok 2008 okazał się przełomowy w tej dziedzinie. FABA była  na tyle pewna doskonałości, trwałości i niezawodności swoich konstrukcji, że postanowiła rozpocząć sprzedaż narzędzi do obróbki matali.

W tej chwili obok narzędzi pełnowęglikowych, w ofercie FABA znajdują się narzędzia trzpieniowe oraz piły z wlutowanymi ostrzami diamentowymi lub węglikowymi.